אסקייפ רום להנות מאווירה מפחידה ומרתקת

אסקייפ רום להנות מאווירה מפחידה ומרתקת

 

לאסקייפ רום 2 אלמנטים עיקריים: עניין ופחד. ככל שהעניין בכם – כלקוחות חדר הבריחה עולה, רמת הפחד שתחושו תעלה. מדוע? משום שחדר בריחה זה בסך הכל קונסולת פתרון חידות בדרך להגיע לסיום המשחק. ככל שתתקדמו ותגיעו קרוב יותר לסיום, תקבלו יותר הפחדות מהנהלת החדר. סיפורי העלילה של חדרי בריחה אינם על אנשים טובים אלא על אנשים רעים. אתם, כלקוחות המשחק, הם האנשים הטובים שצריכים למנוע מהרעים לממש את זממם. ככל שתתקרבו אליהם, הם ינשפו יותר בעורפיכם, ישמיעו קולות מוזרים וינסו לגרום לכם לרעוד מפחד. אבל יש בזה גם טוב: זה מדד לכך שפתרתם הרבה חידות ואתם קרובים לסיום.


אפקט העניין בחדר הבריחה


חדר הבריחה הוא הרפתקה מלווה בחידות מרגע שנכנסתם אליו. ברחבי האסקייפ רום תמצאו ספרים עם דפים קרועים בחלקם, דלתות נעולות, חלונות רועדים, כספות, קופות מזומנים של ילדים קטנים, ועוד כל מיני אביזרים מרמזים. באביזרים הללו עלולים להימצא קודים סודיים, צפנים וכד'. המטרה היא להשתמש בהם כדי לפתוח התקנים נעולים כמו כספות ודלתות ולמצוא שם עוד מידע ורמזים על המשך דרככם במשחק. ככל שתפתחו יותר דלתות ותתקדמו בשלבי המשחק כך אלמנט הפחד ייכנס לתמונה יותר.


אפקט הפחד בחדר הבריחה


הוא משתנה מחדר לחדר בכפוף לרמת האלמנט הזה, אבל התכונה משותפת לכל סוגי החדרים: היקף הפחד עולה ככל שאתם מתקדמים יותר במשחק. זה ממש אינדיקטור לכך שהתקדמתם ואתם קרובים לסיום. כשתתקרבו לגיבור הסיפור, הפושע ה- "מסוכן" שסביבו נסובה העלילה ינסה לגרום לכם לוותר, להכיר בעובדה שהוא מפחיד ואתם חלשים, וכד'. הוא יעשה זאת באמצעות קולות, צעקות, הרעדת חדר הבריחה, מיסוך עשן, ועוד. מי שיגלם אותו יהיה, איך לא, אחד מאנשי הנהלת חדר הבריחה. אתם לרוב לא תראו אותו אלא בתחפושת מוזרה או מסתתר מאחורי איזה פרגוד או קיר.


סיום המשחק והתנהלות בפעם הבאה שתלכו לחדר


סיום המשחק יתבטא בפתיחה מידית של הדלתות ויציאת אנשי הנהלת החדר לברך אתכם על הצלחתכם. כשאתם הולכים בפעם הבאה לחדר בריחה, השתדלו ללכת לאחד שהעלילה שלו שונה על מנת שלא יהיה לכם משעמם. אם מאד אהבתם את העלילה הקודמת, כדאי לבחור חדר בריחה דומה מבחינה זו.

 

 

 


לגלישה באתר בגרסת האינטרנט