יום גיבוש באסקייפ רום

יום גיבוש באסקייפ רום

 

יום הגיבוש באסקייפ רום יאפשר לכם ליהנות מחוויה מיוחדת במינה בה ישולבו כל חברי הקבוצה בשביל משימה אחת פשוטה: לברוח מהחדר או לצאת ממנו באלגנטיות לאחר פתרון רצף סבוך של חידות. בשונה מחדרי בריחה בהם כל לקוח בורח בעצמו ומתחרה עם האחרים מי ייצא ראשון, כאן מדובר על חדר בו כולם מתרכזים סביב מאמץ משותף לפתור את החידה שתוציא מהמשחק את כולם. לדוגמה: הפושע X עומד לעשות Y. השיגו את החומר Z בשביל למנוע ממנו את המזימה. במקרה כזה אתם צריכים למצוא רמזים שיובילו אתכם ליעד Z, והם מתבטאים ברצפים של חידות שתמצאו כשתשוטטו בחדר.


הכל מתנהל לפי עלילה סדורה


החדר, על תפאורתו ומאפייניו, יעוצב בדיוק על פי התפאורה שמצופה ממנו להיות מעוצב. לדוגמה, באסקייפ רום חדר חקירות אתם תמצאו שולחנות, מגירות, ניירת עולה על גדותיה, מכשירי עינויים, וכד'. המטרה היא לסייר בחדר, למצוא רמזים, אשר חלקם יהיו כתובים מפורשות, וחלקם יהיו מצוירים או יירמזו באמצעות קוד, ולהשתמש בהם בשביל להגיע לפתרון. הפתרונות יניבו דלתות נעולות שייפתחו, קופות אחסון מזומנים בלתי נגישות שפתאום ניתן לפתוח, ועוד.


כשכולכם יחדיו נרתמים למשימה – נוצר גיבוש


זו המטרה של חדר הבריחה, וכך אכן קורה. השתתפות באירוע גיבוש מאפשרת לכם להתאחד עם חבריכם למקום העבודה או כל מקום אחר, ולעשות איתם משהו כיפי: לפתור יחדיו עלילה של חדר בריחה. החוויה היא משותפת, נטולת תחרות, ובמטרה לסיים את חידת חדר הבריחה. חברות רבות במשק וקבוצות עובדים התמכרו לרעיון, ובימי הגיבוש האחרונים שהם ערכו הם סגרו אירועים בחדרי בריחה דומים ברחבי הארץ.


שילוב של עקרון הפחד בשלבים המתקדמים של המשחק


ככל שתתקרבו יותר לפתרון ותגיעו לתום המשחק, הדמויות ה- "רעות" יתחילו לנסות לנגוס בהצלחות שלכם. אלה יכולות להיות הולוגרמות, קולות סתמיים שנשמעים ממערכת ההגברה, ואפילו המפעילים של חדר הבריחה בעצמם כשהם מסתתרים כמו רוחות רפאים ומנסים למנוע מכם להגיע מנקודה מסוימת אל רעותה. לידיעה, זה לא מפחיד כמו חדר בריחה אימה, בו צריך לברוח באופן טהור, ללא חידות בדרך, אבל זה ללא ספק מוסיף מתח לאווירת המשחק.


הייתם בחדר בריחה, ואתם יודעים שחבריכם למקום העבודה השני בדרך ביום אחר? אל תעשו להם ספויילר!

 

 

 


לגלישה באתר בגרסת האינטרנט